neděle 8. prosince 2019

Advent

Železná neděle 1. 12. 2019 - 1. neděle v prosinci
První adventní neděle je vhodným časem pro trávení času s rodinou a těmi nejbližšími, k uctění našich kořenů a rozjímání o našem vztahu k domovu a rodině. Na stůl dáváme adventní věnec se čtyřmi svíčkami a zapálíme první svíci, která symbolizuje očekávání.

Bronzová neděle 8. 12. 2019 - 2. neděle v prosinci
Druhá adventní neděle nás nabádá k uctění všech vztahů, které jsou minulé, současné i ty, které mohou teprve přijít. Poděkujme za ně a vyjádřeme lásku a úctu všem našim blízkým a dík za to, že jsou nám v životě oporou. Zapaluje se tedy druhá svíčka symbolizující lásku a úctu. Bronzová neděle také bývá časem, kdy bývá obvykle zahájeno pečení cukroví a děti píší do dopisu svá přání Ježíškovi.

Stříbrná neděle 15. 12. 2019 - 3. neděle v prosinci
Nastává třetí adventní neděle a s ní přichází i čas, abychom uctili sebe sama, naši vnitřní sílu, naše schopnosti a abychom se zamysleli nad našimi plány a přáními a byli více v kontaktu se sebou.

Zlatá neděle 22. 12. 2019 - 4. neděle v prosinci
V den zlaté neděle advent vrcholí. Tento čas nás nabádá k uctění Boha nebo bohů, přírodních duchů a našich spojenců. Naše tajemství můžeme Bohu či bohům svěřit a pomodlit se k nim. Také se staví betlém, který symbolizuje víru a zrození Ježíška.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za vaší návštěvu a milá slova.